Sebzeli Pizza

Missing Alt Text
Süresi
15 dk.
Zorluk
Kolay
Porsiyon
2-4 kişilik

ADIM 1

Pizza hamurumuz için öncelikle unu, toz şekeri, kabartma tozunu, ölçülü yaş mayayı derin bir kabın içine alıp karıştırıyoruz. Sonrasında sütü ve margarini ekleyerek yoğurmaya başlıyoruz. Hamurumuzu tezgaha alıp yoğurmaya devam ediyoruz. Kıvamını alan hamurumuzu kabımıza alıp üzerini kapatıyoruz. Buzdolabında mayalanması için bekletiyoruz.

 

ADIM 2

Pizzamızın sosu için ; domates salçasını, biber salçasını, ezilmiş sarımsağı, tuzu, kekiği ve suyu bir kabın içine alıp iyice karıştırıyoruz. Üst malzemeleri için istediğimiz miktarda kapya biberi, sivri biberi ve mantarı doğruyoruz.

 

ADIM 3

Hamurumuz mayalanınca tezgâhımıza alıp, içindeki havayı almak için yoğuruyoruz. Sonrasında 3 parçaya ayırıyoruz. Un yardımıyla, hamurumuzu toparlıyoruz. İyice açmaya başlıyoruz.

 

ADIM 4

Açtığımız hamuru, fırın tepsimize yerleştiriyoruz. Üzerine hazırladığımız sosu gezdiriyoruz. Ufalanmış beyaz peynirle süslemeye başlıyoruz, diğer doğradığımız malzemeleri, mısırları ve zeytinlerimizi ilave ediyoruz. 250 derecelik fırında 15 dakika pişiriyoruz.